logo-scouting-zone

Scout attendee list. Brought to you by SCOUTINGZONE.

school name scout name division state
Agnes Scott College Cayla Neipris Div III GA
Arizona Christian University name1_t61 lname1 NAIA AZ
Azusa Pacific University Jason Surrell Div II CA
Biola University Josh Juarez Div II CA
Blackburn College Sohaila Akhavein Div III IL
Boston University Molly Poletto Div I MA
California Baptist University Kristen St.clair Div II CA
California Institute of Technology Taylor Houck Div III CA
California Lutheran University frank marino Div III CA
Claremont McKenna-Harvey Mudd-Scripps Colleges Jennifer Clark Div III CA
Cochise College Chas. Frisco NJCAA AZ
Concordia University-Portland Rob Warnell Div II OR
DeSales University Bryan Butler Div III PA
DeSales University Greg Ridout Div III PA
Doane College Jennifer Kennedy-Croft NAIA NE
Dominican University (Illinois) Carlos Carrillo Div III IL
Duquesne University Brian Shrum Div I PA
Houston Baptist University Chris Dodd Div I TX
Knox College Chris Haught-Thompson Div III IL
Lander University Renee Horton Div II SC
Loyola University Maryland Kevin Dempsey Div I MD
Macalester College Michele Cornish Div III MN
Manhattanville College Christie Freer Div III NY
Manhattanville College Graham Kennet Div III NY
Mount Saint Mary College (New York) Christopher Lyn Div III NY
Pine Manor College Hayley Wirth Div III MA
Princeton University Jami Kranich Div I NJ
Providence Christian College Sam Mahtani NAIA CA
Regis University (Colorado) Alex Schultz Div II CO
Rensselaer Polytechnic Institute Bre Nasypany Div III NY
Sarah Lawrence College Maurizio Grillo Div III NY
St. Catherine University Jesse Campos Div III MN
St. Marys College of California Tina Estrada Div I CA
Transylvania University Luis Reis Div III KY
University of California, Los Angeles Joshua Walters Div I CA
University of Chicago julianne sitch Div III IL
University of Denver Kris Peat Div I CO
University of Houston Diego Bocanegra Div I TX
University of New Mexico Karley Nelson Div I NM
Virginia Polytechnic Institute and State University Chugger Adair Div I VA
W -Lenoir-Rhyne University - Div II Gary Higgins - NC
Westminster College Tony LeBlanc Div II UT
school name scout name division state
Bowling Green State University Cian McDonald Div I OH
California State University, Chico Felipe Restrepo Div II CA
California State University, Monterey Bay Hamid Sedehi Div II CA
California State University, Monterey Bay shane carew Div II CA
California State University-San Marcos Ian Eggleston Div II CA
Colorado State University-Pueblo Roy Stanley Div II CO
John Jay College of Criminal Justice Rid Dauti Div III NY
Norco College Evan Camperell NJCAA CA
Otero Junior College Gabriel Carreno NJCAA CO
Ottawa University, AZ Matt Gow NAIA AZ
Rensselaer Polytechnic Institute Matthew Esposito Div III NY
Saint Katherine College Jim San-Martin NAIA CA
Sheridan College Tim Starr NJCAA WY
Southern Methodist University Kevin Hudson Div I TX
U.S. Naval Academy Paul Killian Div I MD
University of Chester Brian Haley England ENG
University of Jamestown Ross Galbraith NAIA ND
University of Rochester Jack Burgasser Div III NY
Vassar College Andy Jennings Div III NY
Whittier College Stephen Teal Div III CA
Yavapai College Michael Pantalione NJCAA AZ

SCOUTINGZONE is a cutting-edge mobile app that streamlines the recruiting process for scouts on-site at our events. Team and player profiles will be available for scouts in attendance through SCOUTINGZONE. Scouts can search players, teams, & customize a schedule prior to our event and use on-site from any mobile device.

Back to Surf College Cup