logo-scouting-zone

Scout attendee list. Brought to you by SCOUTINGZONE.

school name scout name division state
Adams State University Colin Baker Div II CO
Augustana College (South Dakota) Aric Spader Div II SD
Austin College Grace Sokolow Div III TX
Avila University Katie LaForge NAIA MO
Barton Community College Luiz Miguel NJCAA KS
Black Hills State University Hannah Holm Div II SD
Black Hills State University Mike Greco Div II SD
Carthage College Ian Wilson Div III WI
Central Christian College Krystina Stackhouse NAIA KS
Central Christian College Scott Fogarty NAIA KS
Central Community College James Bennett Columbus NE
Clarke University Josh Printz NAIA IA
Clarke University Robert Lynch NAIA IA
Coe College Michael Prunty Div III IA
College of Saint Benedict Steven Kimble Div III MN
Colorado Mesa University Danielle Thurman Div II CO
Colorado Northwestern Community College Kyle Kazemi NJCAA CO
Colorado State University Tori Ball Div I CO
Colorado State University-Pueblo Pascale Rocca Div II CO
Colorado State University-Pueblo Sierra Cardenas Div II CO
Concordia College, Moorhead Rebecca O'Shurak Div III MN
Concordia University Adam Lewis NAIA MI
Concordia University Greg Henson NAIA NE
Concordia University Chicago Shayni Paul Div III IL
Doane College Jennifer Kennedy-Croft NAIA NE
East Texas Baptist University Erik Solberg Div III TX
Eastern New Mexico University Joshua Smith Div II NM
Eastern Oklahoma State College Justin McCain Community College OK
Emporia State University Bryan Sailer Div II KS
Fort Hays State University Blake Reynolds Div II KS
Fort Lewis College Damian Clarke Div II CO
Fort Lewis College Hope Siffert Div II CO
Gillette College Nate Ulness NJCAA WY
Gordon College Chuck Breton Div III MA
Graceland University Ozzie White NAIA IA
Hamline University Raul Garcia III Div III MN
Hastings College Alex Piekarski NAIA NE
Illinois Wesleyan University Tony Dulak Div III IL
Iowa State University Tony Minatta Div I IA
Iowa Wesleyan College Chris Gaskin Div III IA
John Brown University Kathleen Paulsen NAIA AR
Johnson & Wales University (CO) Marie Ipock Div III CO
Johnson & Wales University (CO) Ria Denny Div III CO
Kalamazoo College Bryan Goyings Div III MI
Lubbock Christian University Alex Denning Div II TX
Macalester College Tori Burnett Div III MN
McPherson College Mark Olson NAIA KS
Midland University Greg Jaroaik NAIA NE
Minnesota State University Moorhead Christie Kopietz Div II MN
Minnesota State University, Mankato Ben Jones Div II MN
Minnesota State University, Mankato Brian Bahl Div II MN
Minot State University Christopher Clements Div II ND
Montana State University Billings Stephen Cavallo Div II MT
Mount Marty College Neil Mancktelow NAIA SD
Nebraska Wesleyan University Jen Dyson Div III NE
North Dakota State University Karli Kopietz Div I ND
Northeastern Junior College Ken McAlpine NJCAA CO
Northwest College Aaron Miller NJCAA WY
Northwest Nazarene University Mary Trigg Div II ID
Northwestern Oklahoma State University Erik Solberg Div II OK
Oklahoma Panhandle State University mike rosso NAIA OK
Otero Junior College Kevin Hurtado NJCAA CO
Paris Junior College Evan Camperell NJCAA TX
Pratt Community College Ashley Burnett Community College KS
Regis University (Colorado) Alex Schultz Div II CO
Regis University (Colorado) Elizabeth Howard Div II CO
Rockford University Breena Proctor Div III IL
Saint Mary's University of Minnesota Jeff Halberg Div III MN
Seattle University Chris Wells Div I WA
Seminole State College Daniel Hill NJCAA OK
South Dakota State University Andrew Janssen Div I SD
Southwest Baptist University Stefan Skillman Div II MO
St. Olaf College Whitney Frary Div III MN
Sterling College Morgan Elzinga NAIA KS
The Ohio State University Michael Needham Div I OH
Trinidad State Junior College Peter Freeman NJCAA CO
Trinity University (Texas) Spencer Valdespino Div III TX
U.S. Air Force Academy Missy Strasburg Div I CO
University of Alabama Mike Piserchio Div I AL
University of California, Los Angeles Jenny Bindon Div I CA
University of California, Santa Barbara Gof Boyoko Div I CA
University of California, Santa Barbara Mario Felix Div I CA
University of Colorado, Colorado Springs Lindsey Balconi Div II CO
University of Denver Kris Peat Div I CO
University of Mary Sarah Cook Div II ND
University of Minnesota, Morris Dan Magner Div III MN
University of Missouri-Kansas City Jeff Cole Div I MO
University of Nebraska at Kearney Chloe Roberts Div II NE
University of North Dakota Amanda Raso Div I ND
University of Northern Colorado Lisa Lubke Div I CO
University of Northern Colorado Tim Barrera Div I CO
University of Puget Sound Joseph Vari Div III WA
University of Saint Mary Justin Seever NAIA KS
University of Sioux Falls Kyle Halfpop Div II SD
University of St. Thomas (Minnesota) Sheila McGill Div III MN
Wayne State College (Nebraska) Joe Cleary Div II NE
West Texas A&M University Chad Webb Div II TX
York College Matt Coppinger NAIA NE
school name scout name division state
Amherst College Justin Serpone Div III MA
Augustana College (Illinois) Michael Regan Div III IL
Beloit College Duncan Gillis Div III WI
Briar Cliff University Lewis Wilcox NAIA IA
California State University, Monterey Bay Graeme Jaap Div II CA
Central Community College Hawken Hanna Columbus NE
Colorado College Scott Palguta Div III CO
Colorado Northwestern Community College Doug Seigle NJCAA CO
Colorado School of Mines Clint Moore Div II CO
Concordia University Jason Weides NAIA NE NE
Dordt College Ryan Gresse NAIA IA
Drake University Kyle Smith Div I IA
Eastern New Mexico University Ben Brewer Div II NM
Fort Lewis College David Oberholtzer Div II CO
Gillette College Saber Garcia NJCAA WY
Gustavus Adolphus College Tudor Flintham Div III MN
Hesston College Matthew Gerlach NJCAA KS
Husson University Gavin Penny Div III ME
Johnson & Wales University (CO) Matt Johnson Div III CO
Lake Forest College Dan Andrews Div III IL
Laramie County Community College Jose Arenas NJCAA WY
Laramie County Community College Kaylin Olivas NJCAA WY
Laramie County Community College Vince Gibson NJCAA WY
Loyola Marymount University Michael Oseguera Div I CA
Lyon College David Groves NAIA AR
Macalester College Josh Roy Div III MN
Marabella United FC Bob Lennon - ESP
Marian University (Wisconsin) Keegan Miller Div III WI
McPherson College Doug Quint NAIA KS
McPherson College Patricio Rosas Hernandez NAIA KS
McPherson College Reed Hardgrave NAIA KS
Montana State University Billings Alex Balog Div II MT
Montana State University Billings Thomas Chameraud Div II MT
Nebraska Christian College Jeremy Tosaya NCCAA Div I NE
Nebraska Wesleyan University Brandon Bonilla Div III NE
Northeastern Junior College Keith Buderus NJCAA CO
Northwest College Ben McArthur NJCAA WY
NSR Emily Johnson - AL
NSR Fed Ruiz - AL
NSR William Elias - AL
Otero Junior College Christopher Smith NJCAA CO
Paris Junior College Evan Camperell NJCAA TX
Presentation College Terrance Kampa NAIA SD
RSA Gil Barkey - CO
Rutgers, The State Univ. of New Jersey, Camden Tim Oswald Div III NJ
Saint Mary's University of Minnesota Chris Gaskin Div III MN
Saint Mary's University of Minnesota Corbin Bowers Div III MN
San Diego State University Joshua Hill Div I CA
South Dakota School of Mines & Technology Andrew Conniff Div II SD
Southern Oregon University Davie Carmichael NAIA OR
St. Marys College of California Charlie Campbell Div I CA
St. Olaf College Travis Wall Div III MN
Stanford University Charles Rodriguez Div I CA
State University of New York at Potsdam Adam Parker Div III NY
Trinidad State Junior College Peter Freeman NJCAA CO
U.S. Air Force Academy Doug Hill Div I CO
University of Portland Emerson De Oliveira Div I OR
University of Saint Mary ross anderson NAIA KS
University of Virginia Markus Pola Div I VA

SCOUTINGZONE is a cutting-edge mobile app that streamlines the recruiting process for scouts on-site at our events. Team and player profiles will be available for scouts in attendance through SCOUTINGZONE. Scouts can search players, teams, & customize a schedule prior to our event and use on-site from any mobile device.

Back to 2019 Real CO Cup