logo-scouting-zone

Scout attendee list. Brought to you by SCOUTINGZONE.

school name scout name division state
Allen Community College Jeremy McGinnis - KS
Augustana College (South Dakota) Aric Spader Div II SD
Austin College Grace Sokolow Div III TX
Avila University Katie LaForge NAIA MO
Barton College Thomas Goines Div II NC
Barton Community College Ousmane Camara NJCAA KS
Bates College Kelsy Ross Div III ME
Bethel College Alex Hagan NAIA KS
Bethel College Madison Hagan NAIA KS
Black Hills State University Mike Greco Div II SD
Bowling Green State University Cian McDonald Div I OH
Buena Vista University Kyle King Div III IA
Buena Vista University Sheena Van Roekel Div III IA
California Polytechnic State University Alex Crozier Div I CA
Central Christian College Scott Fogarty NAIA KS
Clarke University Josh Printz NAIA IA
College of Saint Mary Jordan Irsik NAIA NE
Colorado College Robin Grossman Div I CO
Colorado Mesa University Jason Clare Div II CO
Colorado State University Seb Furness Div I CO
Colorado State University Tori Ball Div I CO
Colorado State University-Pueblo Pascale Rocca Div II CO
Colorado State University-Pueblo Sierra Cardenas Div II CO
Concordia College, Moorhead Rebecca O'Shurak Div III MN
Concordia University Greg Henson NAIA NE
Concordia University Chicago Shayni Paul Div III IL
Dakota Wesleyan University Clay Glasgow NAIA SD
Doane College Jennifer Kennedy-Croft NAIA NE
Doane College Jennifer Kennedy-Croft NAIA NE
Florida Southern College Paul Lawrence Div II FL
Fort Hays State University Blake Reynolds Div II KS
Fort Lewis College Amanda Raso Div II CO
Fort Lewis College Damian Clarke Div II CO
Friends University Brent Hobson NAIA KS
Friends University Brent Hobson NAIA KS
Gillette College Nate Ulness NJCAA WY
Graceland University Ozzie White NAIA IA
Hamline University Raul Garcia III Div III MN
Hamline University Stuart Trench Div III MN
Idaho State University steph beall Div I ID
Illinois State University Scott Myers Div I IL
Illinois Wesleyan University Tony dulak Div III IL
John Brown University Kathleen Paulsen NAIA AR
Johnson & Wales University (CO) Amanda Davis Div III CO
Johnson & Wales University (CO) Marie Ipock Div III CO
Kalamazoo College Bryan Goyings Div III MI
Knox College Chris Haught-Thompson Div III IL
Macalester College Michele Cornish Div III MN
McPherson College Francis Fiemawhle NAIA KS
McPherson College Mark Olson NAIA KS
Metropolitan State University of Denver Tracy Chao Div II CO
Minnesota State University, Mankato Aaron Tilsen Div II MN
Minnesota State University, Mankato Ben Jones Div II MN
Minnesota State University, Mankato Brian Bahl Div II MN
Montana State University Billings Sarah Leiby Div II MT
Montana State University Billings Stephen Cavallo Div II MT
Mount Marty College Neil Mancktelow NAIA SD
Nebraska Christian College Scott Robertson NCCAA Div I NE
Northeast Community College Chad Miller NJCAA NE
Northeastern Junior College Ken McAlpine NJCAA CO
Northern State University Cassidy Weiss Div II SD
Northern State University Gabrielle Parks Div II SD
Northern State University Steve Kehm Div II SD
Northwest Nazarene University Mary Trigg Div II ID
Northwest Tech Robbie Carroll NJCAA KS
Otero Junior College Cruz Cortes-Ortiz NJCAA CO
Pratt Community College Ashley Burnett Community College KS
Presentation College Lance Gordon NAIA SD
Regis University (Colorado) Elizabeth Howard Div II CO
Rockford University Lisa Greer Div III IL
Saint Marys University of Minnesota Miranda Halling Div III MN
Seminole State College Daniel Hill NJCAA OK
Shattuck St. Marys School Joseph DeMay - MN
St. Olaf College Rachael Ssyuhner Div III MN
Trinidad State Junior College Peter Freeman NJCAA CO
University of California, Santa Barbara Mario Felix Div I CA
University of Denver Kris Peat Div I CO
University of Massachusetts Boston Amy Zombeck Div III MA
University of Nebraska at Kearney Chloe Roberts Div II NE
University of Northern Colorado Tim Barrera Div I CO
University of Sioux Falls Kyle Halfpop Div II SD
University of South Dakota William Lemke Div I SD
University of Southern California Jason Lockhart Div I CA
University of St. Thomas (Minnesota) Sheila McGill Div III MN
University of Wisconsin-Stevens Point Dawn Crow Div III WI
Waldorf College Jorge Lugo Arenas NAIA IA
Wartburg College Tiffany Pins Div III IA
Wayne State College (Nebraska) Alex Piekarski Div II NE
Wayne State College (Nebraska) Joe Cleary Div II NE
West Chester University of Pennsylvania Maddy Evans Div II PA
West Texas A&M University Chad Webb Div II TX
school name scout name division state
Adams State University Brett Bentley Div II CO
Augustana College (Illinois) Michael Regan Div III IL
Avila University Rhys Cairns NAIA MO
Avila University Stephen Hoffman NAIA MO
Bellevue University Mark Heath-Preston NAIA NE
Bethany Lutheran College Ryan Bolte Div III MN
Briar Cliff University Lewis Wilcox NAIA IA
Cardiff Metropolitan University Ryan Hodgson United Kingdom ENG
Carroll College Colin Baker NAIA MT
Central Community College- Columbus Hawken Hanna - NE
Colorado College Scott Palguta Div III CO
Colorado Mesa University Stanley Schrock Div II CO
Colorado School of Mines Clint Moore Div II CO
Colorado School of Mines Greg Mulholland Div II CO
Colorado State University-Pueblo Roy Stanley Div II CO
Concordia University Jan Chvojan NAIA NE NE
Concordia University Jason Weides NAIA NE NE
Dordt College Craig Stiemsma NAIA IA
Dordt College Ryan Gresse NAIA IA
Fort Hays State University Brett Parker Div II KS
Fort Lewis College David Oberholtzer Div II CO
Fort Lewis College Hope Fredrick Div II CO
Gustavus Adolphus College Tudor Flintham Div III MN
Hesston College Matthew Gerlach NJCAA KS
Johnson & Wales University (CO) Andy Kohel Div III CO
Johnson & Wales University (CO) Matt Johnson Div III CO
Laramie County Community College Jose Arenas NJCAA WY
Laramie County Community College Vince Gibson NJCAA WY
McPherson College Doug Quint NAIA KS
McPherson College Reed Hardgrave NAIA KS
Metropolitan State University of Denver Jeremy Tittle Div II CO
Midland University Raphael Martinez NAIA NE
Montana State University Billings Alex Balog Div II MT
Nebraska Wesleyan University Brandon Bonilla Div III NE
Nebraska Wesleyan University Tudor Flintham Div III NE
Newman University Cliff Brown Div II KS
Northeastern Junior College David Groves NJCAA CO
Northeastern Junior College Keith Buderus NJCAA CO
NSR Fed Ruiz - AL
NSR Gil Barkey - AL
NSR Herman Sullivan - AL
NSR William Elias - AL
Otero Junior College Christopher Smith NJCAA CO
Otero Junior College Kendra Reid NJCAA CO
Ottawa University Daniel Carney NAIA KS
Ottawa University Patricio Rosas Hernandez NAIA KS
Presentation College Terrance Kampa NAIA SD
Regis University (Colorado) Tony McCall Div II CO
Saint Marys University of Minnesota Corbin Bowers Div III MN
Seattle Pacific University Mark Collings Div II WA
Sheridan College Tim Starr NJCAA WY
South Dakota School of Mines & Technology Andrew Conniff Div II SD
St. Marys College of California Charlie Campbell Div I CA
Stanford University Oige Kennedy Div I CA
Trinidad State Junior College Peter Freeman NJCAA CO
U.S. Air Force Academy Doug Hill Div I CO
U.S. Air Force Academy Hank Lewis Div I CO
University of California, Riverside Tim Cupello Div I CA
University of California, San Diego ryan hernandez Div II CA
University of Colorado, Colorado Springs Brian Miller Div II CO
University of Dayton Alex Ranalli Div I OH
University of Minnesota, Morris Scott Turnbull Div III MN
University of Portland Emerson De Oliveira Div I OR
University of San Francisco Luis Trejo Div I CA
Wartburg College Justrin Kaiser Div III IA

SCOUTINGZONE is a cutting-edge mobile app that streamlines the recruiting process for scouts on-site at our events. Team and player profiles will be available for scouts in attendance through SCOUTINGZONE. Scouts can search players, teams, & customize a schedule prior to our event and use on-site from any mobile device.

Back to 2018 Real CO Cup Showcase