logo-scouting-zone

Scout attendee list. Brought to you by SCOUTINGZONE.

school name scout name division state
Macalester College Michele Cornish Div III MN
Pace University EDDIE EVANS Div II NY
Roger Williams University Tim Moody Div III RI
school name scout name division state
Babson College Bill Lawler Div III MA
Boston University Neil Roberts Div I MA
Bowdoin College Scott Wiercinski Div III ME
Brandeis University Gabe Margolas Div III MA
Brown University Pat Laughlin Div I RI
California State University, Fullerton Hayley Romero Div I CA
Cardiff Metropolitan University Ryan Hodgson United Kingdom ENG
Chatham University Keith Danley DIII PA
Clemson University Rob Thompson Div I SC
Colgate University Shane Rieneer Div I NY
Colgate University Shane Rineer Div I NY
College of the Holy Cross Mark Waterman Div I MA
College of the Holy Cross Mark Waterman Div I MA
Connecticut College Kenny Murphy Div III CT
Doane College Quinn Selby NAIA NE
Elmira College Andrew Incho Div III NY
Emerson College Bryan Harkin Div III MA
Erskine College Warren Turner Div II SC
Fordham University Gavin Wyse Div I NY
Gettysburg College Michael Kovach Div III PA
Gordon College Matthew Horth Div III MA
Long Island University-Brooklyn Campus Patrick Gray Div I NY
Manhattan College Evan Prybutok Div I NY
Nichols College Christopher Traina Div III MA
North Carolina State University Jeff Negalha Div I NC
Northeastern University Northeastern University Omsberg Div I MA
NSR William Elias - AL
Rensselaer Polytechnic Institute Matthew Esposito Div III NY
Rutgers University Tyler Stakiwicz Div I NJ
Saint Josephs College (Maine) Adrian Dubois Div III ME
Southern Connecticut State University Paul Templeton Div II CT
Southern Connecticut State University Tom Lang Div II CT
Southern Connecticut State University Tom Lang Div II CT
Southern New Hampshire University Burke Hazard Div II NH
Southern Wesleyan University Garrett Bireline Div II SC
St. Marys College of California Charlie Campbell Div I CA
Stanford University Oige Kennedy Div I CA
Stevens Institute of Technology James Hull Div III NJ
Trinity College (Connecticut) Zachary Grady Div III CT
Tufts University Jordan CIuffetelli Div III MA
Tufts University Josh Shapiro Div III MA
Union College (New York) Andrew Knight Div III NY
University of California, Riverside Tim Cupello Div I CA
University of Delaware Abdul Chibsah Div I DE
University of Delaware Ian Hennessy Div I DE
University of Massachusetts, Amherst Ben Brewster Div I MA
University of Massachusetts, Amherst Ryan Hulings Div I MA
University of New Hampshire Rich Weinrebe Div I NH
University of New Hampshire Simeon Steward Div I NH
University of Portland Emerson De Oliveira Div I OR
University of Scranton Keith Danley Div III PA
University of Wisconsin, Platteville Enzo Fuschino Div III WI

SCOUTINGZONE is a cutting-edge mobile app that streamlines the recruiting process for scouts on-site at our events. Team and player profiles will be available for scouts in attendance through SCOUTINGZONE. Scouts can search players, teams, & customize a schedule prior to our event and use on-site from any mobile device.

Back to 2018 ENPL E Playoffs/NPL East Finals/U19 Finals (Boys)